Home O nás

O nás

Začalo to v roce 1970, dovozem afghánského chrta (feny) z chovné stanice afghánského krále a dovozem jednoho z prvních, černých afghánských chrtů Szedi Abe. O něco později dovoz páru saluk Faida el Parzi a Bighalas Bahjat. V letech 1972-1983 jsme najezdili tisíce a tisíce kilometrů po závodech a výstavách doma i v zahraničí.Naše smečka mívala i patnáct členů. Naši „síň slávy“ zdobí mnoho titulů Mistrů i Vicemistrů republiky, diplomy Interchampion, CACIB…

Tradice chovu začíná v roce 1977,kdy jsme vlastnili chráněný název chovné stanice ARGENDAB.

Byly to krásné časy, ale zároveň přišla únava. Nedalo se slevit z tréninkového programu, důležité závody se musely absolvovat a nároky na vzhled (česání) a fyzickou kondici psů byli opravdu vysoké. Tak jsme se začali pomalu se svými chrty loučit a vybírali jsme plemeno naprosto odlišné. V roce 1984 jsme si pořídili první fenu bullteriera, kterou naše děti pojmenovaly podle oblíbené knížky od K. Čapka - Dášenka. Dáša se přizpůsobila smečce zbylých afgánů bez větších problémů a dožila se 15 let. Mezi tím do naší rodiny přibývali další „bulíci“:Deric, Čoki, Babeta, Bambína, Bety…, ale to jsme již v současnosti kdy naši smečku tvoří bullterieři, francouzští buldočci a kočky.

V dobách hlubokého socialismu jsme založili v Plzni organizaci s názvem Klub chovatelů afgánských chrtů, schůze dělali doma,starali se a starali. Jednoho dne přišla soudružka Reslerová z Líní u Plzně s návrhem na vytvoření stranické buňky v naší organizaci. Odvětil jsem, že pokud budu naší organizaci předsedat já tak se nikdy žádná komunistická buňka tvořit nebude, protože nás zajímá sport a ne politika. Do půl roku od mého výroku udeřila trestající pěst dělnické třídy a byli jsme nuceni organizaci opustit. Při hlasování nikdo, kromě známého antikomunisty MUDr. Zdeňka Potužníka z Dobřan,nenašel odvahu se postavit na naši stranu .I taková byla doba... Od té doby máme k organizované činnosti jistou nedůvěru.Skoro vždy /a je jedno jestli za socialismu nebo kapitalismu /se najde někdo neomylný ať už ve funkci poradce, kontrolora chovu či jiné a běda tomu kdo má jiný názor..

Po politický i společenských změnách v roce 1989 jsme museli - i vzhledem k začlenění ČR do EU - požádat o nový název chovné stanice.Od té doby chováme plemeno francouzský buldoček a bulteriér pod chráněným názvem TEAM SOFT.

Štěňata francouzských buldočků z naší chovné stanice jsou většinou v Německu,Rakousku a Švýcarsku.Ale také ve Francii,Itálii,Španělsku i Belgii.

Předání štěněte je zásadně u nás,dovoz štěněte nepřipadá v úvahu.Prodejem ale pro nás zájem o štěně nekončí.Poskytujeme časově neomezený chovatelský servis,pro majitele štěňat ze zahraničí máme např.zřízenou telefoní linku,zpoplatněnou místním tarifem té země ! K dispozici jsme 24hod.denně.

Každé štěně je očkované, odčervené, s Eu pasem, identifikačním čipem, FCI rodokmenem a kupní smlouvou. Minimální věk pro dběr je 9 – 10 týdnů. Francouzský buldoček od nás je ze spojení typických jedinců ověřených krevních linií. Na štěně poskytujeme garanci,její znění je na našich www.welpenfci.eu

Na výstavy a svody opět pravidelně jezdíme, s Klubem francouzských buldočků, s poradci chovu i kontrolory chovu máme z posledních let jen dobré zkušenosti.

Ivan Hašek, RNDr.ing.Ivana Hašková

 
Skype Me™!

Welpen
Bei Snautz.de finden Sie Welpen und Hunde.